Bieszczadzki Bieg Narciarski "Tropem Żubra"

dodano: 3 lutego 2013

Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra” - Muczne 2013 to impreza sportowo – rekreacyjna powstała z inicjatywy Lasów Państwowych - Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Bieszczadzkie", Gminy Lutowiska oraz lokalnych instytucji i organizacji społecznych, dla upamiętnienia półwiecza powrotu żubrów w Bieszczady. Jej celem jest promocja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych Gminy Lutowiska oraz propagowanie aktywnej turystyki zimowej w Bieszczadach.

Niepowtarzalna sceneria, malownicze położenie w Dolinie Górnego Sanu, wysokość powyżej 700 m n.p.m. to tylko niektóre z zalet trasy biegu, poprowadzonej ścieżką przyrodniczą Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Bieszczadzkie". Bieg ma charakter otwarty i adresowany jest do amatorów biegówek jak i wytrawnych biegaczy. Do udziału w imprezie zapraszamy całe rodziny, z myślą o których przygotowano różne kategorie i dystanse.

Wyjątkowy bieszczadzki klimat, gościnność mieszkańców, regionalne jadło w miejscowej karczmie i okolicznych gospodarstwach agroturystycznych to z pewnością atuty osady Muczne, o czym zapewniają organizatorzy. Tegoroczna edycja biegu odbywa się w ramach obchodzonego Karpackiego Roku Żubra -2013.

Szczegółowe informacje oraz zapisy: www.aktywnebieszczady.pl

Do zobaczenia na trasie!

Bieszczadzki Bieg Narciarski Tropem Żubra