Rozpoczynamy przygotowania do sezonu

dodano: 27 października 2010

W połowie października zakończyliśmy sezon letni. Większość osób goszczących w naszych stronach zniknęła i tylko nieliczni wciąż jeszcze korzystają z pustych szlaków. Dla nas oznacza to, że nadszedł czas aby zająć się przygotowaniem tras narciarstwa biegowego oraz aby ożywić naszą stronę www.

Na pierwszy ogień poszły trasy niebieska i żółta. Obie zostały już sprawdzone pod kątem ewentualnych połamanych drzew czy krzaków - są czyste. Dodatkowo uzupełniliśmy oznakowanie tras: teraz oprócz dotychczasowych znaków tabliczkach szukajcie również znaków namalowanych na drzewach. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie trzymać się wytyczonej trasy. Pozostało jeszcze poprawić bądź uzupełnić osadzenie starych tabliczek czy tablic informacyjnych z mapami tras, czym zajmiemy się w najbliższych dniach. Potem przyjdzie pora na trasy czerwoną i zieloną.

W ciągu ostatniego tygodnia już dwa razy w Wetlinie prószył śnieg. Czyżby, w odróżnieniu od ubiegłego roku, wróżyło to nadejście długiej i śnieżnej zimy?